10 POMYSŁÓW NA PREZENT DLA PODRÓŻNIKA I PODRÓŻNICZKI

Oto najciekawsze i sprawdzone pomysły na prezent dla podróżnika i podróżniczki, czyli dla wszystkich tych, którzy nie mogą usiedzieć :), a więc jeżdżą odkrywając świat – ten bliżej i dalej.

  1. Mapy i przewodniki

Każdemu prawdziwemu podróżnikowi przyda się dobra mapa lub porządny przewodnik. Zwłaszcza, gdy wiesz, dokąd wybiera się w najbliższym czasie lub jakie jest jego/jej największe podróżnicze marzenie. Wtedy taki przewodnik może być mobilizacją do wybrania się w wymarzoną podróż!

2. Książki o podróżach

Jeśli nasz podróżnik jest także miłośnikiem czytania – książki o podróżach idealnie połączą te dwie piękne pasje. Najlepsze są te, które zostały napisane przez podróżników właśnie. Wielbicielom krótszych wypadów Polsce polecam „Mikrowyprawy w wielkim mieście” Łukasza Długowskiego – z mnóstwem inspiracji, często w miejscach, których byśmy o to nie podejrzewali. Zwolennikom dalszych podróży przyjemnie będzie się czytać książkę Mai Sontag, która z dystansem i poczuciem humoru opisuje swoje podróże po Azji i Amryce Południowej w „Majubaju, czyli żyrafy wychodzą z szafy”. Miłośnikom natury zaś można podarować „Przewodnik wędrowca” Tristana Gooleya czy całą popularną serię Petera Wohllebena.

3. Koszulki

Każdy lubi tshirty 🙂 zwłaszcza, gdy kojarzą nam się z naszą pasją i tym, co najbardziej lubimy. Wielbiciele lasu i nocowania pod namiotem ucieszą się z „Serca lasu”, a podróżnikom na pewno spodobają się „Kolorowy świat” i „Dobre życie”. Jeśli macie jakieś fajne pomysły na koszulki – dawajcie znać, zobaczymy co da się zrobić 🙂

4. To, co niezbędne na campingu

Każdy szanujący się podróżnik potrzebuje wyposażenia, które umożliwi mu nocowanie pod namiotem. Namiot to zazwyczaj zbyt drogi prezent, ale można poszukać dobrego puchowego śpiwora czy porządnej karimaty. Polecamy przyglądanie się internetowym sklepom turystycznym – można trafić naprawdę świetne okazje.

5. Kubki emaliowane

Niezbędna rzecz na każdej wyprawie, większej i mniejsze? Kubek emaliowany! Można podgrzewać w nim coś na ognisku, pić z niego i jeść. W chłodniejszych warunkach niż nie cieszy bardziej niż łyk gorącej herbatki z własnego kubka. Warto też, by był do tego wszystkiego ładny. Choćby taki jak te 🙂

6. Warsztaty fotograficzne

Każdy z nas w podróży robi zdjęcia. Sobie, innym, widokom czy architekturze. Jedni wykorzystują telefon, inni aparat fotograficzny. Dla jednych i drugich ciekawym pomysłem będzie prezent w postaci warsztatów z fotografii podróżniczej. Zawsze przyda się wiedza dotycząca kadrowania czy zdjęciowych inspiracji od fotografów-podróżników. Przykład? Jakub Rybicki, zobaczcie jego zdjęcia! 🙂

7. Dobra odzież termiczna

Porządna bielizna termiczna przyda się nie tylko zimą. Nawet chłodna letnia noc pod namiotem pozostanie miłym wspomnieniem, gdy wcześniej zapakujemy odpowiednią bieliznę. W tym przypadku nie warto oszczędzać. Zwłaszcza, jeśli chcemy, by bielizna odprowadzała wilgoć i służyła nam trochę dłużej niż podczas jednej wyprawy. Polecamy zorientować się w ofercie firmy Patagonia.

8. Skarpety

Wygodne buty to nie jedyny gwarant stóp ochronionych przed trudami wyprawy. Przydadzą się także dobre skarpety. Sklepy outdoorowe oferują szeroki wybór skarpet różnej grubości. Ciekawą alternatywą na wiosenno-letnie wyprawy będą kolorowe skarpetki Out of comfort zone – nie tylko wygodne, ale także przyjemne dla oka 🙂

9. Plecak

Aby to wszystko zapakować przyda się dobry plecak. Najlepiej stosunkowo lekki sam w sobie, z kilkoma przegródkami lub dodatkowymi kieszonkami i wodoodporny, bo nigdy nie wiemy, jak zaskoczy nas pogoda. Pięknym designem i użytecznością odznaczają się plecaki Fjallravena, a na uwagę zasługują także te marki Deuter.

10. Zeszyty

Skoro już nasz podróżnik ma swoje prezenty, jest spakowany i rusza w podróż – ważne, aby wziął ze sobą Notatnik obieżyświata lub zeszyt Notatki z podróży. Dzięki temu będzie miał miejsce, by spisywać swoje wspomnienia. Nie ucieknie mu żadna inspiracja  z podróży ani przemyślenie.

Udanego podróżowania i wybierania prezentów dla naszych podróżników! 🙂

Magda z Out of comfort zone

Dodaj komentarz